Wygodny rower, przeznaczony do miejskiej jazdy – codziennego przemieszczania się po ulicach i ścieżkach rowerowych.

Taki rower będzie idealny, jeśli chcemy dojeżdżać do pracy, szkoły, na zakupy czy na spotkania na mieście.

Rower miejski, dzięki swojej budowie zapewnia wygodną, wyprostowaną sylwetkę i pozwala komfortowo poruszać się w miejskiej dżungli. Jego klasyczną odmianą jest rower holenderski, jednak współczesne rowery miejskie różnią się konstrukcyjnie od typowych modeli.

Wygodna konstrukcja

Tradycyjny rower miejski ma najczęściej duże koła – nawet 28 cali, z wąską, dość gładką oponą i szeroką, umieszczoną wysoko kierownicę. Komfort jazdy zapewnią także szerokie, miękkie siodełka na sprężynach. W nowoczesnych rowerach przeznaczonych do użytku miejskiego czasem spotkamy też przednią amortyzację.

Wygodne rowery miejskie często występują z ramą typu damka, której konstrukcja dodatkowo ułatwia wsiadanie i zsiadanie. Rowery miejskie, czy to klasyczne holendry czy nowoczesne modele, mają zazwyczaj co najmniej 3 biegi, często w piaście, pozwalające na zmianę przełożenia także w momencie postoju. Takie rozwiązanie wystarcza by regulować biegi w trakcie miejskiej jazdy, a sam mechanizm jest łatwy w utrzymaniu.

Miejskie rowery są zazwyczaj wyposażone w hamulec torpedo lub bębnowy w piaście. Dodatkowo mogą posiadać przednie hamulce szczękowe czy wbudowane w piastę dynamo, zasilające oświetlenie rowerowe.

Akcesoria – stylowe i użyteczne

Jeśli korzystamy z takiego citibike‘a zamiast komunikacji miejskiej – dojeżdżając do biura czy szkoły – ważne, żeby był wyposażony w pełną osłonę łańcucha, błotniki czy osłonę tylnego koła. Takie elementy uchronią elegancką garderobę przed zabrudzeniem czy po prostu wkręceniem w łańcuch.

Rower miejski można dowolnie wyposażyć dzięki licznym akcesoriom rowerowym – takim jak kosze, bagażniki, różnorodne oświetlenie, tak, aby był wygodnym i modnym środkiem transportu w zatłoczonych metropoliach.

Kliknij tu i sprawdź, jakie rowery miejskie kupisz w naszym sklepie