Pomaluj swój rower! Możesz wybierać spośród wielu kolorów. Zapraszamy!

Malowanie rowerów krok po kroku

Etap 1. Dostarczenie roweru i wycena kosztów lakierowania

Malujemy ramy rowerowe oraz metalowe elementy rowerów, takie jak kierownice, felgi, korby, zębatki, stalowe osłony łańcucha, itp. Malujemy tylko rowery stalowe i aluminiowe. Przyjmujemy rowery złożone, które specjalnie dla Ciebie rozłożymy na części i przygotujemy do lakierowania oraz rowery już rozłożone lub pojedyncze elementy do malowania.

Etap 2. Piaskowanie elementów roweru

W przypadku malowania ramy, przed piaskowaniem zabezpieczamy gwint w suporcie, gwint na rurze sterowej (widelcu), bieżnie łożyska na widelcu oraz, według specyfikacji, gwinty tylnej przerzutki. Zanim polakierujemy ramę/wybrany element usuwamy stare powłoki lakieru (jeśli oczywiście nie jest to rama/element surowy) i/lub oznaki korozji (rdzy) za pomocą piaskowania. W przypadku rowerów aluminiowych lakier najpierw usuwamy metodą chemiczną, następnie, jeśli potrzeba, dodatkowo piaskujemy.

Etap 3. Lakierowanie elementów metodą proszkową

Kolor wybierasz z palety RAL. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość wykończenia w perle lub macie. Wybraną przez Ciebie farbę (w postaci proszku) elektrostatycznie nanosimy na malowany element, a następnie utwardzamy w specjalnie przeznaczonym do tego celu piecu, w temperaturze 180°C.

Etap 4. Odbiór roweru

Przy okazji montażu pomalowanego już roweru zalecamy i zachęcamy do wymiany zużytych materiałów eksploatacyjnych. Konkretną wycenę kosztów wymiany uzyskasz podczas dostarczania roweru do malowania.

Orientacyjny cennik* lakierowania w WygodnymRowerze

 • Piaskowanie i lakierowanie ramy stalowej z widelcem: 200 zł
 • Piaskowanie i lakierowanie ramy aluminiowej z widelcem: 250 zł
 • Lakierowanie ramy surowej (bez piaskowania): 150 zł
 • Lakierowanie poszczególnych elementów:
 1. kierownica: 30 zł
 2. obręcz: 60 zł
 3. korba: 30 zł
 4. zębatka: 15 zł
 5. stalowa osłona łańcucha: 40 zł
 6. widelec: 60 zł
 7. mostek: 25 zł
 8. wsporniki błotników: 10 zł
 9. błotnik: od 30 zł
 • Montaż roweru po pomalowaniu: od 200 zł (na tym etapie zalecamy i zachęcamy do wymiany zużytych materiałów eksploatacyjnych.

Konkretną wycenę kosztów wymiany oraz kosztów złożenia roweru po malowaniu uzyskasz podczas dostarczania roweru do malowania). 

Skontaktuj się z nami, żeby poznać szczegóły!

 

*Oferta oraz podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego. WygodnyRower zastrzega sobie prawo do zmiany cen oraz opisywanych na niniejszej stronie usług. Zmiany te mają wówczas charakter wiążący.