Pomaluj swój rower! Możesz wybierać spośród wielu kolorów. Zapraszamy!

Malowanie rowerów krok po kroku

Chcesz przemalować swój rower, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Zapraszamy do nas! Oferujemy proszkowe malowanie rowerów oraz pomoc we wszystkim, co jest z tym związane. Wystarczy, że dostarczysz do nas rower lub ramę, wybierzesz kolor z wzornika, a my zajmiemy się resztą.

Etap 1. Dostarczenie roweru i wycena kosztów lakierowania

Malujemy ramy rowerowe oraz metalowe elementy rowerów, takie jak kierownice, felgi, korby, zębatki, stalowe osłony łańcucha, itp. Malujemy tylko rowery stalowe i aluminiowe.

Rower do przemalowania może do nas trafić w całości. Przygotujemy go odpowiednio do lakierowania, a po odebraniu z lakierni złożymy z powrotem. Koszt rozłożenia roweru, przygotowania ramy do lakierowania, a następnie złożenia i wydania jako jeżdżącego roweru zaczyna się od 250 zł (wycena jest  indywidualna i zależy od stopnia skomplikowania i modelu roweru).

Etap 2. Przygotowanie roweru do lakierowania

Jeżeli chcesz we własnym zakresie przygotować ramę do lakierowania, a następnie złożyć rower – nie ma sprawy. Oto kilka uwag, które pozwolą Ci zorientować się jak przygotować ramę do malowania:

 1. Rama musi być zupełnie wolna od wszystkich instalowanych w niej części (nie zostawiaj linek czy pancerzy). Zdemontuj przelotki, uchwyty lub wciskane plastikowe elementy (muszą zostać zdemontowane, ponieważ lakier proszkowy wygrzewany jest w wysokiej temperaturze i ulegną zniszczeniu (jeśli w ogóle przetrwają piaskowanie)). Zdemontuj metalowe elementy wkręcane (pozostawione do lakierowania, zostaną zaklejone farbą i ich późniejsze wykręcenie będzie utrudnione).
 2. Z widelca bezwzględnie zdejmij bieżnię łożyska sterowego.
 3. Jeżeli zależy Ci na zabezpieczeniu drobnych gwintów w otworach montażowych (np. bagażnika, gniazd manetek), zostaw w nich śruby przeznaczone „na straty”. Ważne, by można je było uchwycić kluczem, więc nie zostawiaj śrub naciętych np. na płaski śrubokręt.

Etap 3. Piaskowanie elementów roweru

Zanim polakierujemy ramę/wybrany element usuwamy stare powłoki lakieru (jeśli oczywiście nie jest to rama/element surowy) i/lub oznaki korozji (rdzy) za pomocą piaskowania. W przypadku rowerów aluminiowych lakier najpierw usuwamy metodą chemiczną, następnie, jeśli potrzeba, dodatkowo piaskujemy.

Etap 4. Lakierowanie elementów metodą proszkową

Kolor wybierasz z palety RAL. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość wykończenia w perle lub macie. Wybraną przez Ciebie farbę (w postaci proszku) elektrostatycznie nanosimy na malowany element, a następnie utwardzamy w specjalnie przeznaczonym do tego celu piecu, w temperaturze 180°C.

Etap 5. Odbiór roweru

Przy okazji montażu pomalowanego już roweru zalecamy i zachęcamy do wymiany zużytych materiałów eksploatacyjnych. Konkretną wycenę kosztów wymiany uzyskasz podczas dostarczania roweru do malowania.

 

Termin wykonania usługi lakierowania w WygodnyRower

Sezon wysoki (marzec – październik): ok. 21 dni roboczych (w przypadku bardziej skomplikowanych egzemplarzy termin może ulec wydłużeniu)
Sezon niski (listopad – luty): przeważnie do 10 dni roboczych (w przypadku bardziej skomplikowanych egzemplarzy termin może ulec wydłużeniu)

 

Orientacyjny cennik* lakierowania w WygodnyRower

 • Piaskowanie i lakierowanie ramy stalowej z widelcem: od 250 zł
 • Piaskowanie i lakierowanie ramy aluminiowej z widelcem: od 300 zł
 • Lakierowanie poszczególnych elementów:
 1. kierownica: od 50 zł
 2. obręcz: od 80 zł
 3. korba: od 50 zł
 4. zębatka: od 40 zł
 5. stalowa osłona łańcucha: od 60 zł
 6. widelec: od 80 zł
 7. mostek: od 40 zł
 8. wsporniki błotników: od 40 zł
 9. błotnik: od 60 zł

Konkretną wycenę kosztów wymiany oraz kosztów złożenia roweru po malowaniu uzyskasz podczas dostarczania roweru do malowania. 

Skontaktuj się z nami, żeby poznać szczegóły!

 

*Oferta oraz podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego. WygodnyRower zastrzega sobie prawo do zmiany cen oraz opisywanych na niniejszej stronie usług. Zmiany te mają wówczas charakter wiążący.