Rowery dla dzieci to dziś szeroki asortyment od rowerków biegowych dla najmłodszych, rowerki z dodatkowymi kółkami, po młodzieżowe rowery trekkingowe czy MTB.

Kiedyś nauka jazdy na rowerze zaczynała się od trójkołowego rowerka, z którego przesiadało się na rower z dokręcanymi kółkami, a na końcu uczyło utrzymywania równowagi na dwóch kółkach, często z asekuracją rodzica. Dziś gama rowerów dla dzieci znacznie się rozszerzyła – coraz częściej pierwszy rower to rower biegowy, pozbawiony w ogóle pedałów, który uczy balansowania na dwóch kółkach od pierwszego kontaktu z rowerem. To alternatywa dla trójkołowych rowerów przy nauce jazdy. Często eliminuje potrzebę montowania bocznych kółek w kolejnym rowerku.

Rowery dla większych dzieci i młodzieży budową przypominają rowery dorosłych – czy to górskie, trekkingowe czy miejskie – mogą mieć przerzutki i przednią amortyzację. Zazwyczaj mają też zamontowany pełen osprzęt – bagażnik, błotniki.

Ważne, żeby rower dla dziecka był solidny i bezpieczny – co tyczy się także wyposażenia w odblaski i oświetlenie. Niezwykle ważne jest, by mały rowerzysta jeździł w kasku.

Kliknij tu i sprawdź, jakie rowery dziecięce kupisz w naszym sklepie

Kliknij tu i sprawdź, jakie rowery biegowe kupisz w naszym sklepie

Kliknij tu i sprawdź, jakie hulajnogi kupisz w naszym sklepie