Od garażu do showroomu…

2006

Zafascynowani wysoce rozwiniętą holenderską kulturą rowerową, zaczynamy sprowadzać rowery z Amsterdamu. Początkowo sprzedajemy je w garażu przy ulicy Nowiniarskiej 10. Tak rodzi się Wygodny Rower.

2007

Uruchamiamy turystyczną wypożyczalnię rowerową wraz ze stroną internetową WarsawByBike.pl. Inicjatywa jest strzałem w dziesiątkę. Nawiązujemy współpracę z organizatorami wycieczek oraz hotelami i hostelami, ułatwiając polskim i zagranicznym turystom wygodne zwiedzanie Warszawy na dwóch kółkach.

2008

Nawiązujemy współpracę z polskimi dostawcami i dystrybutorami. Ze sprzedażą nowych rowerów ruszamy w lokalizacji przy Alejach Jerozolimskich 49. Lokal ma powierzchnię 24 mkw., brakuje bieżącej wody, a ogrzewanie nie działa. Jest za to piękny widok na Pałac Kultury.

2009

Po roku niedogodności przenosimy się do nowego lokalu na Stawki 19 i od razu nawiązujemy współpracę z producentami kultowych już rowerów miejskich – markami Batavus i Pashley. Sklep przy Nowiniarskiej przekształcamy w magazyn rowerowy. Ruszamy ze sklepem online: WygodnyRower.pl

2010

Nawiązujemy współpracę ze sklepem "Legend" na Saskiej Kępie i poszerzamy nasz asortyment o nowe marki. Projekt „Warsaw by Bike” cieszy się ogromnym powodzeniem i wkrótce pozostajemy jedyną wypożyczalnią rowerów miejskich w stolicy.

2011

Otwieramy punkt na Przyczółku Grochowskim, a parę miesięcy później kolejny sklep – przy Smolnej 10 – w samym centrum stolicy.

2012

Lubimy zmiany, a jeszcze bardziej lubimy rozwój. Zamykamy oddział na Przyczółku Grochowskim, rozbudowujemy lokal na Smolnej i uruchamiamy drugi sklep online, tym razem z akcesoriami i gadżetami rowerowymi: ButikRowerowy.pl.

2013

W marcu startujemy z nową lokalizacją na warszawskim Muranowie – Stawki 3. Ekskluzywny showroom przyciąga klientów i kusi rowerami z wyższej półki.

2014 - 2015

Lata 2014-2015 to czas dużej aktywności Wygodnego Roweru w imprezach plenerowych. Mogliśmy wesprzeć technicznie wiele inicjatyw dzięki Mobilnemu Serwisowi Rowerowemu. Od teraz możemy zjawić się w dowolnym miejscu na terenie całej Polski, aby obsłużyć wszelkiego rodzaju imprezy rowerowe.

2016-2017

Rozwijamy istniejącą infrastrukturę tak, aby wygodniej i sprawniej Was obsługiwać. Pojawia się możliwość umawiania serwisu online, sprawdzania statusu naprawy roweru, podejrzenia naszych stanów magazynowych, a także zamówienia Mobilnego Serwisu Rowerowego do domu. A to nie koniec udogodnień! Dopiero się rozkręcamy :-)

2018

Rok 2018 obfitował w całe mnóstwo szkoleń. Doskonaliliśmy nasze umiejętności obsługi komponentów napędu elektrycznego i zgłębialiśmy tajniki diagnostyki e-bike. Nasi przeszkoleni i certyfikowani serwisanci obsługują od teraz systemy oraz rowery z napędem elektrycznym następujących producentów: Bosch, Shimano Steps, Innergy, Panasonic, Maxim, Yamaha. Zostaliśmy Autoryzowanym Serwisem E-Bike marek BOSCH i ZASADA.

2019

Intensywnie rozwijamy nasz sklep online, aby wygodniej i sprawniej Was obsługiwać. Samodzielnie i z łatwością możecie podejrzeć, w którym z naszych sklepów stacjonarnych znajduje się interesujący Was produkt.

2020

Rok 2020 witamy otwierając sklep i serwis WygodnyRower na Dolnym Mokotowie - przy ul. Czerniakowskiej 139 (skrzyżowanie ul. Czerniakowskiej z ul. Bartycką).